
Gospelkoret Saint Michael Voices holder et brag af en sommerkoncert på Tøjhuset i Fredericia.
Hele sæsonen er brugt på at øve op til denne begivenhed, som er årets højdepunkt. Vi har inviteret bandet med og glæder os nu over at invitere jer med til vores første sommerkoncert med korleder Henrik Engelbrekt Refshauge i spidsen.
Vi byder på smukke ballader og gospel, der får jer op af stolene for at danse. Numre som Earth, Wind and Fires "September" og gospelballaden "Song of Solomon" er en del af vores repertoire.
Koncerten finder sted den 8. Juni 2023 klokken 19.30. Dørene åbnes klokken 19, og fra klokken 19 til 19.30 er der mulighed for at købe drikkevarer i Tøjhusets café.
Billetterne koster i forsalg 75 kroner +gebyr for voksne og for børn til og med 12 år 50 kroner +gebyr.
Billetter købes på billetto.dk
I døren er prisen 100 kroner for voksne og 50 kroner for børn.
OBS: Der gøres opmærksom på, at arrangementet ikke er en del af Tøjhusets officielle program, hvorfor det ikke er muligt at benytte Tøjhusets årskort som adgangsbillet.