Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Det er nu muligt at søge julehjælp

Det er nu muligt at søge julehjælp
Udgivet af Thomas Kofoed Nedergaard, tir d. 9. nov 2021, kl. 12:15
Diakoni

Julen nærmer sig med hastige skridt. Det bliver vi mindet om ved blot at gå en tur i Fredericias gågade. 

Det er ikke alle, som kan holde den jul, som de fleste af os længes efter og drømmer om. Derfor er det igen i muligt at søge om julehjælp. 

Det er dog et krav, at du bor i Sct. Michaelis sogn. Du kan indtaste din adresse på  sogn.dk, og se, hvilket sogn du hører til.

Læs mere om, hvordan søger her.


Bor du ikke i Sct. Michaelis sogn, men af nedenstående, kan der søges der: 

Christianskirken: https://www.christianskirken-fredericia.dk/

Hannerup Kirke: https://www.hannerup-kirke.dk/

Trinitatis Kirke: https://www.trinitatiskirke.dk/

Herslev Kirke: https://herslevkirke.dk/

Taulov Kirke: https://taulovkirke.dk/

Lyng Kirke: https://www.lyngkirke.dk/

Egeskov Kirke: https://www.egeskovkirke.dk/